Ako sme „postavili“ domček

Ilustrátorku knihy pre malých hrdinov, som hľadala dlho. Chcela som aby súznili s textom a aj mojou dušou. A to nie je ľahká a rýchla cesta… Tá moja trvala dva roky. Na dobré sa čaká a neprichádza samo a hneď. No keď vystúpite zo svojej komfortnej zóny, a oslovíte s malou dušičkou umelca, o ktorom si nedovolíte ani dúfať,  že odpovie ÁNO, začnú sa diať zázraky. S úsmevom na perách a so slzami šťastia v očiach.

Tvorba Lucy Santay Hudecovej a.k.a Bumpkinova je charakteristická a rozpoznateľná, no zároveň jedinečná a plná tajomna. Veľmi ma oslovila svojimi kreslenkami aj osobnosťou. Stretnutie s ňou, bolo pre mňa pohladením na duši. A to, že sa rozhodla ilustrovať Zázračný domček, hoci vtedy to boli ešte „len“ básničky v pracovnej verzii, bez názvu, ma veľmi zahrialo pri srdci.

Finálne ilustrácie sú tak krásne farebné a citlivo dopĺňajú všetky básničky pre detské srdiečka, že ulahodia oku malého aj veľkého čitateľa. Keď mi ich postupne posielala, od návrhov kreslených ceruzkou, cez videá z tvorenia až po hotové diela, neuveriteľne som sa tešila. Každým týždňom náš domček stále viac a viac nadobúdal reálne kontúry.

Verím, že éterické umenie, ktoré na listy papiera priniesla Lucy, spojené so slovami básní, vnesú do vašich domovov úsmev a premôžu poľahky všetky obavy a strach. Tešíme sa na vaše spätné väzby a veríme, že Vám náš a už aj váš Zázračný domček z Krajiny Neboj sa, prinesie presne to, čo potrebujete.

PS: Zázračný domček je vhodný pre detičky od 1 do 5 rokov pretože ho najprv môžu vnímať cez farebné ilustrácie. Neskôr aj pomocou textu čítaného rodičom a nakoniec si básničky, vďaka veľkému písmu, vedia poľahky už aj sami prečítať.

Všetky blogy

 • Ako sme „postavili“ domček

  Ilustrátorku knihy pre malých hrdinov, som hľadala dlho. Chcela som aby súznili s textom a aj mojou dušou. A to nie je ľahká a rýchla cesta… Tá moja trvala dva roky. Na dobré sa čaká a neprichádza samo a hneď. No keď vystúpite zo svojej komfortnej zóny, a oslovíte s malou dušičkou umelca, o ktorom si nedovolíte ani dúfať,  že odpovie ÁNO, začnú sa diať zázraky. S úsmevom na perách a so slzami šťastia v očiach. Tvorba Lucy Santay Hudecovej a.k.a Bumpkinova je charakteristická a rozpoznateľná, no zároveň jedinečná a plná tajomna. Veľmi ma oslovila svojimi kreslenkami aj osobnosťou. Stretnutie s ňou, bolo pre mňa pohladením na duši. A to, že sa rozhodla ilustrovať Zázračný domček, hoci vtedy

  Viac

 • Kniha pre všetky detské srdiečka

  Ženou sa narodíme, mamou sa stávame. A tá cesta je veľmi kľukatá. Sprevádza ju množstvo emócií – radosti, smútku, obáv… Už to nie je len o mne, je to o nás. Je to o človiečikovi, ktorý je na mne najprv bytostne závislý, neskôr som stredom jeho vesmíru a nakoniec mu leziem na nervy 😊 Vzťah s dieťaťom sa vyvíja. Nič nie je len čierno – biele a materstvo je pestrofarebná paleta zážitkov, akcií a reakcií, skúseností. Jednoducho všetkého, čo nás formuje. Nové a nepoznané Práve mama prvá ovplyvňuje to, ako dieťa vníma svet navôkol. Aké zážitky bude mať, aké návyky a zručnosti si osvojí. Veď sa predsa učíme celý život.  A všetko je raz prvýkrát. 

  Viac

 • Akceptujte emócie, zblíži vás to

  Každý z nás prežíva emočne napäté situácie inak. Nech sa však deje čokoľvek, ustátie a akceptovanie emócie (pozitívnej či negatívnej) prináša do vzťahu rodiča a dieťaťa posilnenie. Či už zdieľate radosť, obavy alebo krik a slzy, láskavé objatie a pohladenie je to, čo vám prinesie v emočne nabitej situácii vzájomnú blízkosť, ktorú tak potrebujete. Obidvaja… Bez ospravedlnení, urážania sa, hnevu a hľadania cesty späť. Pretože sa od seba vôbec nevzdialite, práve naopak. Ak budete pre svoje dieťa v emočne náročnej situácii oporou, ešte viac vás to zblíži. Práca na sebe a zvládaní emócií a vzťahov, však rozhodne nekončí keď dospejeme. Učíme sa celý život. Preto tu mám pre vás

  Viac

 • Odkiaľ prichádza strach?

  Strach je emócia, ktorá je vždy reálna, bez ohľadu na to, či je nebezpečenstvo, ktoré ho spôsobí, skutočné alebo iba fiktívne. Je produktom fantázie, myšlienok, obrazov, úsudkov a záverov. A preto pri snahe o jeho riešenie treba začať práve tam, kde vzniká – v hlave. V každom období vývoja osobnosti má strach iný základ. V rannom detstve sú jeho pôvodom najmä silné alebo neobvyklé zvuky, neznámi ľudia alebo miesta a neočakávané pohyby zvierat či vecí.  U dieťaťa v školskom veku býva emócia strachu vyvolaná dilemou dobra a zla, súťaživosťou, očakávaniami a požiadavkami rodičov, učiteľov a okolia či kontaktom s chorobou alebo smrťou. Jeho obava súvisí s nenaplnením niečoho čo je „správne“, pretože

  Viac